Музей було відкрито 9 липня 1970 року в будинку, де письменник Олександр Грін жив з 1924 по 1929 рр., де були написані кращі його книги. Невеликий одноповерховий будинок зберіг меморіальність своїх стін, але дістав незвичайного оформлення.

Лише одна кімната – робочий кабінет А. С. Гріна – відновлена у тому вигляді, у якому була при житті письменника. А сам будинок волею та фантазією художника-архітектора Сави Бродського перетворився на символічний вітрильний корабель з кімнатами-каютами, що мають звучні назви: «Трюм фрегата», «Кліперна», «Ростральна», «Каюта капітана». В експозиції, поряд зі звичними музейними експонатами – книгами, фотографіями, рукописами, – сусідують моделі вітрильних кораблів, морські прибори, карти, переплетення сізальського каната, корабельна ринда. Таке незвичайне поєднання допомагає яскраво і зримо передати своєрідний характер творчості А. С. Гріна, розповісти не тільки про життя письменника, але також представити світ його героїв.

За 35 років свого існування музей став впливовим науковим і культурним центром, відомим не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Велика музейна колекція, що нараховує 15 тисяч експонатів (мистецькі твори, книги, фотографії, документи), дозволяє вести активну виставкову діяльність. Завдяки цій роботі розкриваються яскраві творчі індивідуальності, а музейна скарбниця поповнюється новими цікавими творами мистецтва, цінними історичними документами.

Традиційними для музею стали торжества у день народження (23 серпня) і в день пам’яті (8 липня) А. С. Гріна, святкові відкриття виставок, презентації нових книг, зустрічі з літераторами та майстрами мистецтв, участь у фестивалі «Кіммерійські музи», Пушкінські та Цветаєвські дні поезії.

98100, Автономна Республіка Крим, м. Феодосія, вул. Галерейна, 10

(06562) 3-53-20, 3-13-09