У 2004 році на базі існуючої експозиції було створене комунальне підприємство Ялтинської міської ради «Поляна казок». Це єдиний в Україні музей скульптур на казкові теми під відкритим небом.

«Поляна казок» є госпрозрахунковим підприємством, яке обслуговує більш 150 тисяч відвідувачів щорічно.

У листопаді цього року підприємство нагороджено Дипломом переможця національного бізнес-рейтингу та медаллю «Лідер галузі», а також Орденом Святого Миколи Чудотворця III ступеня Всеукраїнського фонду сприяння міжнародному спілкуванню за друге місце сумарного балу за критеріями: «Обсяг реалізованої продукції», «Продуктивність праці, «Чистий прибуток», «Заробітна плата». Матеріали бізнес-рейтингу базується виключно на даних Державного комітету статистики України.

За своїм профілем «Поляна казок» – це музей художньої творчості, де різнохарактерні автори, використовуючи різноманітні стилі й матеріали, втілили у своїх творах казкові образи й ідеї народного погляду на життя на місце людини у світобудові.

Музей насамперед розрахований на дитячу аудиторію. Основне завдання діяльності музею-сприяти моральному й патріотичному вихованню дітей. На основі ідейного змісту казок, билин, легенд і літературних творів, образи яких втілились в скульптурні форми, прищепити дітям любов до батьківщини, її історії й культури; сприяти вихованню добрих почуттів, чесності й справедливості, розвивати дбайливе відношення до предметів мистецтва й до унікальної південнобережної природи.

Постійно розширюються рамки діяльності «Поляни казок» як культурно-освітнього закладу. Музей, який зберіг основний зміст (головна функція — збереження, вивчення і популяризація експонатів), є одним із розважальних центрів міста. Крім зустрічі з улюбленими казковими героями, на «Поляні казок» до послуг гостей атракціон «Королівство кривих дзеркал», театралізована вистава за участю яскравої і дивовижної Баби — Яги та інших казкових персонажів; ляльковий театр і захоплюючі екскурсії.

98637, м. Ялта, с. Виноградне, вул. Яузи, 28

(0654) 39-64-02 (каса)