Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна став одним із визнаних у місті центрів культури та естетичного виховання. Нині зібрання музею налічує близько десяти тисяч експонатів, які являють собою своєрідний художній літопис України та багатьох інших країн.

Музей розташований в одній із кращих будівель міста (вул. Велика Морська, 47), яка є пам’ятником архітектури другої половини ХІХ ст.

Музей був заснований у 1914 році як пам’ятник відомому російському художнику-баталісту. Його засновниками були члени місцевого товариства любителів образотворчих мистецтв. Велику допомогу товариству у цій справі надав І.Ю. Рєпін, який високо цінував творчість В.В.Верещагіна і вважав увіковічення пам’яті художника обов’язком і справою честі всіх співвітчизників і сучасників.

Перша колекція музею була розміщена в колишньому будинку гауптвахти військового відомства і включала твори, які були передані Академією художеств, Російським музеєм Олександра ІІІ в Петербурзі, а також особисті речі, що були надіслані вдовою В.В.Верещагіна – Лідією Василівною.

Адреса:
54001, м. Миколаїв, вул. В. Морська, 47
www.vereschagin.com.ua

Телефони:
(0512) 32-23-67, 35-03-46