Одеський літературний музей створений у 1977 році. Музей розташований у пам’ятці архітектури – палаці князів Гагаріних, збудованому за проектом Л.Отона.

Наприкінці ХІХ ст... будинок було передано Одеському літературному товариству.

Колекція сучасного музею нараховує біля 40 тис. експонатів, широко представлено творчість та зв’язки з Одесою українських, польських єврейських, болгарських письменників, біля 300 імен.

Основними експозиційними розділами музею є : «Історія розвитку літературного процесу міста Одеси і регіону ХХ сторіччя».

Музей має філії:

-          меморіальний музей О.С.Пушкіна,
-          музей К.Г.Паустовського,
-          музей С.Олійника у с.Левадівка,
-          відкритий у 2009 році меморіальний музей Христо Ботєва у с.Задунаївка Арцизького району.

Співробітниками музею ведеться активна науково-дослідницька та інформаційно-просвітницька діяльність. Музей плідно співпрацює з учбовими закладами міста та області, тільки у 2009 році музей відвідали 7 вузів та учні 60 шкіл міста, літніх таборів відпочинку та санаторію «Хаджибей» (80 тис.чол.).

Багато серед відвідувачів музею і громадян Бельгії, Болгарії, Канади, Франції, Швейцарії, Росії, США, Німеччини Польші.

При музеї діє відомий та неповторний Сад скульптур, в якому, у додаток до вже існуючих у 2009 році відкрито гумористичну міні-скульптуру Гоголю, а у 2010 – К.Паустовському.

Музей став ініціатором проведення Першого Гоголівського літературного фестивалю у 2009 році, активно долучився до міжнародної акції «Ніч в музеї» у 2010 році, підготував та провів низку заходів до 50-річчя музею О.Пушкіна, з нагоди відзначення 150-річчя з дня народження А.Чехова, до 140-річчя І.Буніна і О.Купріна, бере безпосередню участь в організації Олійниківських читань на Одещині.

Фахівцями музею ведеться значна науково-дослідницька робота, тільки у 2010 році зроблено 26 наукових доповідей, прочитано 157 лекцій, завершено роботу над статтями до шостої наукової збірки «Дом князя Гагарина», опубліковано 76 наукових статей і підготовлено 87 телепередач.

Адреса:
65026, м. Одеса, вул. Ланжеронівська
www.museum-literature.odessa.ua

Телефони:
(048) 722-00-02

Як працює:
щодня, крім понеділка, з 10.00 до 17.00