Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів – це один з наймолодших музеїв на території карпатського регіону, заснований 5 вересня 2003 року.
Урочисте відкриття музею відбулося 21 січня 2007 р. Музей розкриває процеси виникнення поселення, опришківський рух на околицях Ворохти, релігійне життя.
Івано-Франківський обласний художній музей є науковим культурно-просвітнім закладом, який збирає, вивчає та популяризує твори образотворчого, декоративно-ужиткового і народного мистецтва.
Солотвинський краєзнавчий музей заснований в 1958 році вчителем-краєзнавцем О.А. Феданком, який зібрав сотні цікавих експонатів з археології краю, нумізматики, етнографії, побуту та ремесел. Це один із найкращих народних музеїв області, влаштований у двоповерховій будівлі в центрі Солотвина.
Музей було відкрито 14 жовтня 1997 року. Співзасновниками закладу стали Івано-Франківська обласна рада та обласне товариство «Меморіал».
Івано-Франківський державний історико-меморіальний музей Олекси Довбуша — музей-колекція, присвячений життю і діяльності Олекси Довбуша.
Музей має відділи: Історико-архітектурний «Скит Манявський» (с. Манява Богородчанського району); Літературно-меморіальний музей Леся Мартовича (с. Торговиця Городенківського району); Літературний музей Прикарпаття (м. Івано-Франківськ); Літературно-меморіальний музей І.Франка (с. Криворівня Верховинського району).
Експозиція музею розкриває історію національно-визвольної боротьби українського народу, знайомить відвідувачів з життям і громадсько-політичною діяльністю провідника ОУН – Степана Бандери. З 1945 р. до дня своєї трагічної смерті він обіймав пост голови бюро проводу ОУН (Організації Українських Націоналістів).
4 грудня 2001 р. на Введення відкрито нову експозицію музею яка складається з етнографічних та археологічних експонатів.
Музей розмістився у вивільненому шкільному приміщенні і займає 5 кімнат з наступними експозиціями: «Вироби з лози, дерева, та кераміка (ХІХ-ХХ ст.)»; «Знаряддя та предмети праці»; «Зразки одягу із сукна та полотна»; «Експонати з історії освіти та культури України – книги німецькою, російською, польською, українською мовами, видання 20–30 рр. ХХ ст.»; «Фотографії, листівки, грошові знаки, документи, матеріали до експозиції – тисячоліття хрещення Русі – України, до історії ОУН – УПА, Січових стрільців» тощо.