Баштанський краєзнавчий музей ознайомлює відвідувачів з історією свого району та області. В музеї представлені документальні відомості про виникнення та становлення району,розвиток культури та найцінніші скарби,якими пишаються жителі Баштанки.
Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна став одним із визнаних у місті центрів культури та естетичного виховання. Нині зібрання музею налічує близько десяти тисяч експонатів, які являють собою своєрідний художній літопис України та багатьох інших країн.
Вознесенський художній музей ім. Є. А. Кібрика – явище унікальне. Тут відображено весь творчий шлях художника – графіка, його становлення.
Відділ Миколаївського обласного краєзнавчого музею. Музей являє собою не тільки значний просвітницький заклад, але й є серйозним науковим-дослідницьким центром в галузі краєзнавства.
«Партизанська іскра» став відділом Миколаївського обласного краєзнавчого музею. Два експозиційні зали музею містять біографічну інформацію про членів підпільних організації та комітету, а також переносять відвідувачів у часи Великої Вітчизняної війни, розповідаючи про діяльність молодіжної організації на території окупованої ворогом. У діючій експозиції – портрети патріотів, документи, особисті речі, зброя, радіоприймачі, фотокопії листівок, нагороди тощо.
Зоологічні сади беруть свій початок з далекого минулого: у середині ХVІІІ – на початку ХІХ ст. було засновано зоопарки в Угорщині, Австрії, Англії, Франції, Росії.
Mузей ракетниx військ стратегічнoгo призначення являє сoбoю бoйoву стартoву пoзицію з шаxтнo-пускoвoю устанoвкoю, кoмандним пунктoм запуску ракети, наземним oбладнанням і різнoманітними дoпoміжними меxанізмами. Усе збереженo в первіснoму вигляді. Пoбачене в музеї вражає.
Територія заповідника охоплює залишки власне міста (площа, що збереглася —33 га; близько 20—25 га зруйновано водами Бузького лиману), некрополя (близько300 га) та давньогрецького поселення на о. Березань (заповідна територія близько20 га).
Миколаївський краєзнавчий музей — обласний краєзнавчий музей у місті Миколаєві, найбільше зібрання матеріалів і документів з історії та культури, уродженців і персоналій Південного Прибужжя і міста Миколаїв.
Єдиний в Україні Музей суднобудування і флоту створено в Миколаєві у 1978 році. Старовинний будинок, у якому розташовано музей, є пам’яткою історії та архітектури кінця XVIII – першої половини ХІХ ст. Побудований у стилі раннього російського класицизму, він служив канцелярією та помешканням головних командирів Чорноморського флоту протягом 1794 – 1900 рр.
Сторінка 1 із 2